رفتن به بالا

پایگاه خبری فرهنگی اجتماعی ایلام 53

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱
  • الأحد ۲۶ ذو القعدة ۱۴۴۳
  • 2022 Sunday 26 June
  • سه شنبه 27 اردیبهشت 1401 - 21:38
  • کد خبر : 203624
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : حضور هیئت منصفه در جرائم مطبوعاتی الزامی است
رئیس کل دادگستری استان ایلام؛

حضور هیئت منصفه در جرائم مطبوعاتی الزامی است

رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: بر مبنای قانون؛ رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی بایستی با حضور هیئت منصفه برگزار و به پرونده‌های مطروحه رسیدگی شود.

به گزارش ایلام۵۳،عمران علیمحمدی» در دیدار با اعضای هیئت منصفه دادگاه مطبوعات و جرائم سیاسی استان ایلام با بیان اینکه هیئت منصفه بر مبنای قانون شکل گرفته و بر همین اساس، جلسات رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی بایستی با حضور هیئت منصفه برگزار شوند، اظهار داشت: بر مبنای قانون؛ رسیدگی به جرائم خبرنگاران، مطبوعات و رسانه هایی که دارای مجوز قانونی هستند و در راستای اطلاع رسانی، آگاه سازی، تنویر افکار عمومی در بسترهای مختلف انجام وظیفه می کنند، باید با حضور هیئت منصفه برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه از برنامه های اصلی قوه قضائیه؛ استیفاء و احیای حقوق عامه، کاهش ورودی پرونده‌ها و کاهش اطاله دادرسی در محاکم قضایی است، افزود: در تلاش هستیم تا در چارچوب قانون از حقوق عامه دفاع نماییم، موانع و مشکلات سطح استان را احصاء و از طریق دستگاه‌های ذیربط و با نظارت دستگاه های نظارتی، نسبت به حل و فصل آنها اقدام کنیم.

رئیس کل دادگستری استان ایلام با بیان اینکه تمام تلاش ما پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم است، یادآور شد: امیدواریم با بهره گیری از ظرفیت کم نظیر بزرگان، مصلحان، معتمدان و گروه های مختلف مردم نهاد؛ جرائم و تخلفات را در سطح استان کاهش دهیم.

«علی محمدی» با تأکید بر اینکه ارتباط وثیق و مؤثر با قاطبه مردم، یکی از اولویت‌های کاری مجموعه قضایی استان است، خاطرنشان ساخت: برای تحقق شعار سال(تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین) که مورد تأکید رهبر فرزانه انقلاب است، تمام تلاش، توان و حمایت خود را به کار خواهیم بست.

وی با بیان اینکه برای اولین بار در سطح کشور، «شورای رهنمون قضایی» با حضور قضات باسابقه و برجسته در استان تشکیل شده است، تصریح کرد: این شورا به منظور کاهش اطاله دادرسی و حل و فصل پرونده های قضایی کثیرالشاکی و پیچیده تشکیل شده است و امیدواریم با آغاز به کار این شورا، شاهد تعیین تکلیف پرونده های طولانی مدت و زمانبر در سریعترین زمان ممکن در سطح استان باشیم.

رئیس کل دادگستری استان ایلام با بیان اینکه اعضاء هیئت منصفه مشاوران امین و بازوان توانمند قوه قضائیه هستند، تأکید کرد: جلسات رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی بایستی با حضور هیئت منصفه برگزار شوند.

گفتنی است؛ اعضای هیئت منصفه در این دیدار با تبریک مسئولیت جدید به رئیس کل دادگستری استان ایلام؛ به ابراز نظر در موضوعات مختلف پرداختند و بر ضرورت برگزاری جلسات رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی با حضور اعضای هیئت منصفه تأکید کردند.

اخبار مرتبط