رفتن به بالا

پایگاه خبری فرهنگی اجتماعی ایلام 53

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳
  • الأربعاء ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۵
  • 2024 Wednesday 22 May
  • چهارشنبه 7 بهمن 1394 - 16:22
  • کد خبر : 416
  • وعده ها
  • چاپ خبر : قول وزیر بهداشت به پزشکان مازنی

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت : پزشکان عمومی به عنوان مجری برنامه پزشک خانواده در کشور باید به کارشان ادامه دهند و مورد حمایت قرار گیرند. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در جلسه ستاد کشوری پزشک خانواده بر […]

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت : پزشکان عمومی به عنوان مجری برنامه پزشک خانواده در کشور باید به کارشان ادامه دهند و مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در جلسه ستاد کشوری پزشک خانواده بر منظم برگزار شدن جلسه ستاد کشوری پزشک خانواده تأکید کرد و گفت: لازم است تا اختیاراتی که روسای دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و مازندران نیاز دارند را به صورت مشترک به آنها تفویض کنیم و باید هر دو استان فارس و مازندران یک مدل را در پزشک خانواده و نظام ارجاع، اجرا کنند.

وی عنوان کرد: باید برنامه های کشوری به منظور تشویق پزشکان خانواده برگزار شود و مورد احترام قرار گیرند زیرا آنها در خط مقدم خدمات قرار دارند و همچنین برنامه های تشویقی جهت ادامه تحصیل و تقویت نگاه اجتماعی نسبت به پزشک خانواده و تعریف سیستم ارتقا برای آنان، اجرا شود.

وزیر بهداشت افزود: با توجه به اینکه سهم پزشکان خانواده در دوره های تخصصی تعریف شده نیست ،ضروری است برای آنها مشوق هایی به منظور تقویت پزشک خانواده در نظر گرفته شود و به رزیدنت هایی که علاقه مند به تحصیل در دوره پزشک خانواده هستند امتیازاتی در نظر گرفته شود.

دکتر هاشمی بیان داشت: مراجعه به متخصص از مسیر ارجاع نباید اجباری باشد و اکثر کشورها این مسیر را تصحیح کرده اند بنابراین باید این مسیر را اصلاح کنیم.

وزیر بهداشت و درمان با اشاره به اینکه در نظر است در آینده در پایگاه های سلامت که در طرح جدید توسعه شبکه در شهرها اجرا می کنیم، پزشک خانواده مستقر کنیم ادامه داد: پزشکان عمومی مجری پزشک خانواده، از طریق برگزاری کنگره ها و همایش های علمی مرتبط باید توانمند شوند و مورد تشویق قرار گیرند.

دکتر قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: با وجودی که حداکثر ۶۵۰ متخصص پزشک خانواده در کشور تربیت خواهند شد اما پزشکان عمومی مجری برنامه پزشک خانواده در کشور باید به کارشان ادامه دهند و مورد حمایت قرار گیرند چون برنامه نداریم متخصصین تربیت شده را جایگزین پزشکان حاضر کنیم.
وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه با اجبار نمی توان مردم را به سوی پزشک خانواده تشویق کرد، افزود: باید مجموعه ای از امتیازات را برای مردم در نظر گرفت و به افرادی که در چرخه نظام ارجاع هستند، خدمات ویژه ارائه دهیم و از سوی دیگر زیر ساخت ها و امکانات لازم برای دو استان فارس و مازندران شامل مراکز جامع خدمات، پایگاه ها و بیمارستان های مورد نیاز را به سرعت تأمین کنیم.

دکتر هاشمی ضمن تأکید بر تداوم اجرای پزشک خانواده، اظهار داشت :این طرح یک ضرورت است و تربیت پزشکان عمومی در حال حاضر باعث اجرای بهتر پزشک خانواده در کشور می شود.

اخبار مرتبط