پیشخوان » دولت » رهبری و سران قوا » سیاست » یادداشت ها
کد خبر : 376570
چهارشنبه - 13 تیر 1403 - 16:53
در باب انتخابات انتخابات ریاست جمهوری

کارشناسان کار نابلد ره به تُرکستان می برند

حامد گنجی/ایلام۵۳ – نگاهی گذرا به وضعیت نامزدهای انتخاباتی و طرح ها و برنامه‌های آنان و نیز اقداماتی که تاکنون انجام داده اند به وضوح آقایان قالیباف و جلیلی را از سایرین متمایز می سازد. محمدباقر قالیباف در دور اول چهاردهمین دوره انتخابات نتوانست آرای لازم را کسب کند و از رسیدن به دور دوم یا انتخاب به عنوان رئیس جمهور بعدی ایران بازماند. اما جلیلی کسی است که تمامی نگاه‌ها به او دوخته شده و باتوجه به کارنامه‌ی موفقی که داشته و برنامه‌‌های مدونی که طرح کرده می‌تواند کشور را از وضعیت که در آن قرار دارد، برهاند.

همگان می دانند عقبگردی که در دهه‌ی ۹۰ و توسط دولت‌های روحانی به وجود آمد، کشور را به در شرایطی قرار داد که نه تنها رشد اقتصادی منفی شد، بلکه آمارهای مختلفی نظیر، تورم، بیکاری، نقدینگی و حتی آسیب‌های اجتماعی را به حدی رساند که هم مردم سرخورده و ناراحت شدند و هم بسیاری از برنامه‌های توسعه‌ای کشور مغفول ماند.

دولت روحانی کشور را در وضعیتی قرار داد که مردم ایران مجبور بودند ساعت‌ها در صف کالاهای ضروری و بسته‌های معیشتی وقت و غرور خود را به خاطر بی‌کفایتی دولتی تلف کنند که دایه دار آزادی و پیشرفت و اعتدال بود. اما همین دولت آب خوردن مردم را هم به برخی قرار داد های بین المللی گره زد که ثمر چندانی نداشتند ولی متاسفانه الزام آور بودند، از حقوق مُسلّم هسته‌‌ای چشم پوشی کرده ولی چیزی گیر کشور نیامد و مردم تحت تاثیر یک رکود اقتصادی قرار گرفتند که سال‌ها نتایج آن باقی خواهد ماند.

از بی‌کفایتی همان دولت‌های دهه‌ی ۹۰ همین بس که روزی ۷۰۰ کشته‌ی کرونا، خونی را بر دست مسئولان آن دولت باقی می گذارد که هم در این دنیا و هم در آن دنیا می بایست پاسخگوی بی لیاقتی و سوءعملکرد خود باشند. آن‌ها می بایست در مقام پاسخگویی و مسئولیت پذیری باشند نه اینکه با گستاخی و وقاحتِ هرچه تمام تر، خود را مطالبه گر معرفی و جای شهید و جلاد را عوض کنند. مسئولان دولت‌های حسن روحانی که اکنون در ستادهای انتخاباتی آقای مسعود پزشکیان فعالیت دارند و به وی مشاوره می دهند و تبدیل به کارشناسان کارنابلد اون شدند، همان راهی را ادامه خواهند داد که در دولت روحانی ادامه دادند، یعنی همان راهی که مردم و کشور را در دوره‌ی درد و رنج و فلاکت گرفتار کرد.

مردم چه بخواهند و یا چه نخواهند، ادامه‌ی دولت حسن روحانی به سومین شکل خود در صورت انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان رئیس جمهور، محقق می شود‌ و همین عاملی است که مردم از آن هراس دارند. قطعا مردم می دانند نباید واپس‌گرایی را در پیش بگیرند چراکه سال ها کشور را در عقب‌ماندگی نگه‌ می دارد و به همین دلیل نیز رای به پزشکیان رای به فشار اقتصادی خواهد بود.

سعید جلیلی علاوه بر تجربه‌، سابقه و برنامه‌هایی که دارد، می تواند کشور را به سمت افق های روشنی سوق دهند که در کشور های دیگر به تجربه‌ی یک زندگی مناسب و خوب تبدیل شده ولی در کشور ما به آرزو بدل شده است.

رئیس ستاد مرکزی دکتر قالیباف در استان ایلام در اجتماع بزرگ حامیان این نامزد انتخاباتی:

مردم خودشان تدبیر و اجماع کنند/جریان انقلاب جریان وحدت و برادری‌ست/دوران آزمون و خطا به پایان رسیده

حامد گنجی/ایلام۵۳، اجتماع بزرگ حامیان دکتر قالیباف در استان ایلام با استقبال گسترده‌ی مردم برگزار شد.

نصرت اله حیدری رئیس ستاد مرکزی دکتر قالیباف در استان ایلام در این آیین ضمن تقدیر و تشکر از حضور گسترده و حماسی مردم و طرفداران دکتر قالیباف، ایشان را نامزد اصلح انتخابات ریاست جمهوری خواند.

رئیس ستاد مرکزی دکتر محمدباقر قالیباف در استان ایلام اظهار داشت: امروز کشور ما وارد یک مقطع تاریخی حساس شده و مشکلات و مطالبات مردم غیر قابل چشم پوشی و دوران آزمون و خطا تمام شده است.

وی با اشاره به بحث اجماع نیروهای انقلاب گفت: اگر نامزد های جریان انقلاب در این انتخابات نتوانند اجماع کنند، مردم خود اجماع و تدبیر و سنجش کنند. همواره مردم ما نشان دادند از جریانات و گروه های سیاسی بعضا پیشرو تر و پیشتازتر هستند و من امید دارم نتیجه‌ی این تدبیر و هوشیاری و آگاهی مردم ان شاءالله در انتخابات هشتم تیرماه مشهود خواهد بود

حیدری ادامه داد: انتخابات هشتم تیرماه فرصتی تاریخی است و کشور ما می بایست از آن بهره‌مند شود. امروز باید کارنامه‌ها را بسنجید؛ رزومه و سوابق همه‌ی نامزدها مشخص است و در نتیجه نباید به آزمون خطا اعتنا بکنید. خودتان تشخیص دهید که چه کسی می تواند در برابر جریان فریب و تزویر مقاومت کند و یا اینکه چه کسی میتواند پس از انتخابات به مطالبات رهبری و مشکلات معیشتی مردم پاسخ دهد. رئیس جمهوری که خستگی ناپذیر باشد و شهر به شهر برود و در خدمت مردم باشد بدون شک کسی نیست جز دکتر محمد باقر قالیباف.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: انتظار داریم که جریان انقلابی با وحدت و انسجام و با بهره گیری از عقلانیت و تیکه بر عنصر مصلحت ان شاءالله در هشتم تیر ماه با رای به کارآمدی و کارنامه نشان دهند که از عقلای برخی جریان‌ها پیشروتر و پیشتازتر هستند.

نصرت‌اله حیدری در پایان تصریح کرد: جریان انقلابی جریان وحدت و انسجام و برادری است و ما همه با هم این را در انتخابات محقق خواهیم کرد.

 

پیشکسوت دفاع مقدس در گردهمایی حامیان قالیباف:

سوابق قالیباف قابل مقایسه با سایرین نیست/برای استمرار راه شهید رئیسی به قالیباف رای بدهید

حامد گنجی/ایلام۵۳، رضا فیض اللهی از پیشکسوتان دفاع مقدس در اجتماع بزرگ فرهنگیان، ایثارگران و بانوان شهر ایلام، دکتر قالیباف را مدیری جهادی، توانا و ولایی با کوله باری از تجربه توصیف کرد و گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مردم باید به تجربه و رزومه و کارنامه رای بدهند با این توصیف فاصله کوله بار تجربه دکتر قالیباف با سایر رقبا از زمین تا آسمان است. بنابراین مهمترین وظیفه نیروهای انقلاب تشریح و تبیین خدمات و سوابق ایشان برای مردم است.

این پیشکسوت دفاع مقدس تصریح کرد: ما اگر فرصت کنیم تجارب دکتر قالیباف و دستاوردهای ایشان در طول چهار دهه مدیریت جهادی در سنگرهای مختلف را برای مردم تشریح کنیم، هیچ آدم عاقلی با وجود ایشان به هیچ کس دیگر برای ریاست جمهوری رای نمی‌دهد.

وی با توصیه به حامیان دکتر قالیباف به رعایت اخلاق و خودداری از تخریب رقبا، تاکید کرد: فاصله و تفاوت ایشان با رقبا آن‌قدر زیاد است که هیچکدام از آنان قابل قیاس نیست که ما بخواهیم وقت خود را صرف تخریب‌شان نمایئم.

پیشکسوت دوران دفاع مقدس در ادامه از مردم خواست برای استمرار راه شهید رئیسی رای خود را به دکتر قالیباف بدهند.

فیض الهی در پاسخ به اظهارات محمدجواد ظریف وزیر سابق امور خارجه کشورمان گفت: شماها که زمانی قدرت در دستتان بود مرتب فریاد می‌زدید و می‌گفتید رئیس جمهور یک تدارکاتچی بیش نیست! الان هم با وجود ثبات در شیوه و الگوی حاکمیت هیچ ساختاری تغییر نکرده با وجود این ایجاد شائبه و تردید و… در بین مردم و به میدان آوردن تمام سرمایه های نداشته سیاسی و…خود، اینکه اینقدر خودتان را به آب و آتش میزنید برای چیست؟ تمام داشته هایتان را یکی پس از دیگری رو می‌کنید و آرامش روح و روان خود را از دست داده و با احساسات مردم نیز بازی می‌کنید. مگر می‌شود اینگونه خودتان را حراج کنید آن هم برای هیچ؟ پس روشن است که دروغ می‌گویید.

وی در ادامه به ظریف و سردمداران فتنه ۸۸ هشدار داد و گفت: اینکه شما ده روز مانده به انتخابات اعلام پیروزی می‌کنید معنایش تکرار کلید واژه فتنه ۸۸ است! ولی کورخوانده اید؛ ملت و جریان انقلاب و رهروان حاج قاسم بیدارند و در زمان مناسب پاسخ شما را خواهند داد پس مراقب گفتار آشفته خود باشید.

فیض الهی در پایان ضمن آرزوی سلامتی و طول عمر رهبر فرزانه انقلاب، ابراز امیدواری کرد تا جریان انقلاب با پیروزی در انتخابات با انتخاب دکتر قالیباف، باعث سربلندی و پیشرفت کشور شود.

رئیس کمیته فرهنگیان ستاد سفیران دکتر قالیباف در سطح کشور در گردهمایی فرهنگیان، بانوان و ایثارگران حامی قالیباف در ایلام:

انتخاب اصلح ما دکتر قالیباف است/ مردم در روز جمعه پای صندوق های رای کار را تمام کنند/موظفیم که روی گزینه‌ی اصلح اتحاد و اتفاق داشته باشیم

حامد گنجی/ایلام۵۳، نقوی رئیس کمیته فرهنگیان ستاد سفیران دکتر قالیباف در سطح کشور و از سخنرانان ویژه‌ی گردهمایی فرهنگیان، بانوان و ایثارگران حامی قالیباف در استان، بر لزوم تبیین وضعیت دولت قبل و شرایط آن دولت وقتی که به دولت شهید رئیسی تحویل داده شد، تاکید کرد و از مردم خواست تا با انتخاب محمدباقر قالیباف به عنوان رئیس جمهور آینده، تضمینی مبنی بر عدم بازگشت به وضعیت نامناسب دهه‌ی نَوَد به وجود آید.

رئیس کمیته فرهنگیان ستاد سفیران دکتر قالیباف در سطح کشور با اشاره به وضعیت وزارت آموزش و پرورش در دولت های قبل در دهه‌ی ۹۰ گفت: علاوه بر اینکه در اواخر دهه‌ی نود آموزش و پرورش با کمبود سیصد هزار نفر نیرو مواجه بود دانشگاه فرهنگیان نیز با کاهش شدید پذیرش دانشجو رو‌به‌رو شد. در سه سال گذشته یعنی در دولت شهید رئیسی تلاش‌های بسیار زیادی برای جبران این وضعیت صورت گرفته است.

نقوی بیان داشت: در سال ۹۲ سهم بودجه‌ی آموزش و پرورش از کل بودجه‌ی کشور حدود ۱۵ درصد بود ولی در سال ۱۴۰۰، این سهم به ۹ درصد کاهش یافته بود و در طول این مدت بدهی‌های زیادی برای آموزش و پرورش ایجاد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم انتخاب فرد اصلح اشاره کرد و گفت: انتخاب اصلح ما دکتر قالیباف است. چون که سوابق ملاک و وضعیت فعلی فرد اصلح می باشد. سوابق اجرایی و گذشته‌ی فرد مهم است. میان این شش نامزد انتخابات که همه خوب هم هستند؛ تنها کسی که سوابقش از همه بهتر و بیشتر و بالاتر است دکتر قالیباف است.

وی همچنین گفت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرموده اند، مسئله اول ما مشارکت حداکثری است. همه باید تلاش کنیم و به پای صندوق های رای بیاییم تا از نظام دفاع کنیم بنابراین حضور حداکثری ما وظیفه‌ و واجب شرعی است.

رئیس کمیته فرهنگیان ستاد سفیران دکتر قالیباف در سطح کشور در پایان افزود: وظیفه داریم که در روزهای آینده اتحاد و اتفاق روی گزینه‌ی اصلح داشته باشیم. همه را سوق دهیم تا روز جمعه پای صندوق های رای کار را تمام بکنند تا با انتخاب آقای قالیباف دولتی انقلابی و ادامه دهنده‌ی راه شهید رئیسی در کشور تشکیل شده و با همکاری همه‌ی نهادها و بخش های مختلف، مشکلات کشور یکی پس از دیگری مرتفع شود.

مشاور محمدباقر قالیباف در گردهمایی فرهنگیان، بانوان و ایثارگران حامی دکتر قالیباف در استان ایلام:حرکت موفق شهید رئیسی با انتخاب قالیباف استمرار می یابد/محمدباقر قالیباف هم مکتب و هم‌سنگر حاج قاسم سلیمانی است

حرکت موفق شهید رئیسی با انتخاب قالیباف استمرار می یابد/محمدباقر قالیباف هم مکتب و هم‌سنگر حاج قاسم سلیمانی است

حامد گنجی/ایلام۵۳، معصومه فرزانه مشاور دکتر قالیباف که به عنوان از سخنرانان ویژه‌ی گردهمایی فرهنگیان، ایثارگران و بانوان حامی قالیباف حضور داشت بر لزوم انتخاب دکتر قالیباف به عنوان رئیس جمهور آینده‌ی کشور و ادامه‌ی راه شهید رئیسی تاکید کرد.

معصومه فرزانه مشاور محمد باقر قالیباف در همایش بزرگ بانوان و فرهنگیان و ایثارگران حامی دکتر قالیباف بیان داشت: امروز بنده شور و هیجان و حضور مومنانه شهروندان ایلامی را دیدم. من از مردم ایلام و تمام عزیزان که برای آقای قالیباف تلاش می‌کنند تشکر میکنم.

فرزانه در ادامه بیان داشت: دکتر قالیباف پاسدار ارزش های انقلاب اسلامی است این سردار خلبان هفت سال از فرماندهان دفاع مقدس بودند.

وی در مورد خصوصیات و ویژگی های دکتر قالیباف عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب لقب مدیر موفق و جهادی را به دکتر قالیباف داد. ما میخواهیم این مدیر جهادی که ۱۲ سال شهر تهران را مدیریت و آن اتفاق های قشنگ را در تهران رقم زد برای کشور عزیز ایران نیز انجام دهد.

وی در ادامه گفت: ایشان فرمانده شهید تهرانی مقدم پدر موشکی ایران بودند اگه امروز با اقتدار در مقابل دشمنان ایستادگی میکنیم بخاطر مجاهدت و تلاش این عزیزان است. دکتر محمدباقر قالیباف هم مکتب و هم‌سنگر حاج قاسم سلیمانی بودند.

معصومه فرزانه در پایان افزود: دکتر قالیباف هم‌رزم و هم‌سنگر سید ابراهیم رئیسی بودند چه کسی شایسته تر از ایشان که دنباله رو راه شهید رئیسی باشد انشالله با انتخاب ایشان استمرار حرکت موفق شهید رئیسی را در آینده خواهیم داشت.

رئیس ستاد مرکزی دکتر قالیباف در استان ایلام در گردهمایی فرهنگیان، ایثارگران و بانوان:

️دولت آقای قالیباف معنای واقعی پیشرفت را محقق می سازد/مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح باعث تضمین آینده‌ی کشور می شود

حامد گنجی/ایلام۵۳، گردهمایی فرهنگیان، بانوان و ایثارگران حامی دکتر قالیباف در استان به مناسبت عید سعید غدیر خم و با حضور جمع کثیری از مردم و سخنرانان کشوری در محل ستاد مرکزی این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در شهر ایلام برگزار شد.

️نصرت‌اله حیدری رئیس ستاد مرکزی دکتر قالیباف در استان ایلام در این گردهمایی با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیرخم، از حضور همه‌ی مردم، فرهنگیان، جامعه‌ی ایثارگران و خانواده‌ی معظم شهدا و نیز بانوان تقدیر و تشکر کرد.

️نصرت اله حیدری اظهار داشت: اگر آقای دکتر قالیباف در این انتخابات پیش‌رو منتخب مردم باشد، شاهد تشکیل دولتی خواهیم بود که به معنای واقعی توسعه، آبادانی و پیشرفت در زمینه های مختلف را با خدمتگزاری و کار جهادی، محقق خواهد ساخت.

️رئیس ستاد مرکزی دکتر قالیباف در استان ایلام با تاکید بر مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح گفت: عمل به این دو مفهوم مهم که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد، باعث تضمین آینده‌ی کشور می شود به همین دلیل نیز همه‌ی مردم را به مشارکت هرچه بیشتر در انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب فردی که میتواند مشکلات را حل کند، دعوت میکنیم.

️نشست ستاد ایثارگران استان برگزار شد

حامد گنجی/ایلام۵۳، نشست ستاد ایثارگران استان با حضور دکتر نصرت‌اله حیدری رئیس ستاد مرکزی دکتر قالیباف در استان برگزار شد.

️نصرت‌اله حیدری رئیس ستاد مرکزی دکتر قالیباف در استان ایلام در این نشست، ضمن تقدیر و تشکر از حمایت خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران از دکتر قالیباف‌، حمایت آنان را ارزشمند دانست و گفت: خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، از اثرگذار ترین اقشار کشور هستند و حمایت آنان از دکتر قالیباف بسیار ارزشمند است.

️زهرا فیض اللهی رئیس کمیته خانواده‌های معظم شهدا ستاد دکتر قالیباف در استان ایلام نیز در این نشست به تشریح فعالیت‌های کمیته های زیرمجموعه پرداخت و گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه‌های در دست اقدام ارائه داد.

️گفتنی است در این نشست روسای کمیته ها به ارائه‌ی گزارش حوزه‌های کاری خود پرداخته و به منظور اجرای برنامه‌های آتی، با آنان هماهنگی‌های لازم به عمل آمد.

در شب عید سعید غدیر رقم خورد

حمایت پرشور جامعه کارگری، کارفرمایی و حوزه انرژی استان ایلام از دکتر محمدباقر قالیباف

حامد گنجی/ایلام۵۳،گردهمایی جامعه کارگری، کارفرمایی و حوزه انرژی در حمایت از دکتر محمدباقر قالیباف در استان با حضور‌ جمع کثیری از مردم برگزار شد.

در این مراسم، که با استقبال گسترده‌ی کارگران، کارفرمایان و شاغلان حوزه های کسب و کار و تجارت و انرژی رو‌به‌رو شد، از دکتر قالیباف به عنوان تنها گزینه‌ی اصلح که می‌تواند باعث مرتفع شدن مشکلات اقتصادی و توسعه و پیشرفت کشور شود، یاد شد.

علاوه بر سخنرانی فعالان سیاسی و اقتصادی و فعالان حوزه‌ی انرژی در حمایت از دکتر قالیباف، برنامه‌های مختلفی از جمله، قرائت شعر، پخش موسیقی و ترانه‌ی زنده، و قرائت بیانیه‌ی جامعه کارگری، کارفرمایی و حوزه انرژی استان در حمایت از دکتر محمدباقر قالیباف، اجرا شد.

با حضور رئیس ستاد مرکزی دکتر قالیباف در استان ایلام صورت گرفت:

نشست هماهنگی ستاد انتخاباتی دکتر قالیباف در شهرستان ایلام برگزار شد

حامد گنجی/ایلام۵۳، با حضور نصر‌ت‌اله حیدری رئیس مرکزی این ستاد در استان، نشست هماهنگی ستاد انتخاباتی دکتر قالیباف در شهرستان ایلام برگزار شد.

در این نشست ضمن بررسی فرصت‌ها و راهکارهای تبلیغاتی در زمینه‌های مختلف، هماهنگی‌های لازم در ارتباط با اجرای برنامه‌های ستادها به عمل آمد.

در این نشست اعضای ستاد انتخاباتی دکتر قالیباف در شهرستان ایلام و روسا و مسئولان کارگروه های مختلف این ستاد به بیان نکته نظرات خود پرداختند.

رئیس ستاد مرکزی دکتر قالیباف در استان ایلام در نشست شورای راهبردی این ستاد:

اتحاد نیروهای جبهه انقلاب راهبردی و سرنوشت ساز است/دکتر قالیباف در استان ایلام دارای پایگاه رای مناسبی می باشد

حامد گنجی/ایلام۵۳، نشست شورای راهبردی ستاد مرکزی دکتر قالیباف در استان با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

نصرت‌اله حیدری رئیس ستاد مرکزی دکتر قالیباف در استان ایلام در این نشست تشکیل ستاد‌های مختلف در شهرستان‌ها و مناطق برای تبلیغات انتخاباتی دکتر قالیباف در استان را به فال نیک گرفت و اظهار کرد: دکتر قالیباف در استان ایلام دارای پایگاه رای مناسبی می باشد و به همین دلیل از حضور همه مردم و هواداران دکتر قالیباف در ستاد‌ها تقدیر و تشکر می‌کنیم

رئیس ستاد مرکزی دکتر قالیباف در استان ایلام با تاکید بر انجام برنامه‌های تبلیغاتی، افزود: تا قبل از بسته‌شدن مهلت تبلیغات، برنامه‌های مختلفی با حضور مهمانان و سخنرانان مطرح کشوری خواهیم داشت.

نصرت‌اله حیدری همچنین گفت: اتحاد نیروهای انقلاب در جریان انتخابات، راهبردی و حساس است و می‌تواند سرنوشت ساز باشد. بنابراین موضوع اتحاد جبهه انقلاب در استان ایلام برای ما بسیار مهم بوده و آن را به دقت پیگیری می‌کنیم.

گفتنی است در این نشست ضمن تاکید بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، پیشنهادات و راهکارهای مختلف برای این مهم مطرح و درباره‌ی آن‌ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.