فرهنگ
کد خبر : 203644
چهارشنبه - 18 خرداد 1401 - 00:22
گزارش

لزوم تقویت پانا در استان ایلام / برگزاری اردوی برون‌استانی دانش‌آموزی

به گزارش پایگاه خبری ایلام۵۳؛ صبح امروز سرپرست سازمان دانش آموزی استان ایلام با قائم‌مقام معاون وزیر و رئیس سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

مجتبی کریمیان سرپرست سازمان دانش آموزی استان ایلام در این دیدار ضمن تشریح عملکرد این سازمان در چند ماه گذشته گفت:

در نظر داریم اردوهای تشکیلاتی ویژه دانش آموزان عضو این سازمان را در اردوگاه گنج نامه همدان برگزار کنیم.

کریمیان گفت: در چندماه گذشته ارتباط خوب و موثری با نهادهای انقلابی جهت پیشبرد برنامه و اهداف سازمان دانش آموزی استان برقرار شده است.

سرپرست سازمان دانش آموزی استان ایلام گفت: در ماه گذشته، کنگره تجلیل از مشاهیر استان ایلام باهمت سازمان دانش آموزی استان برگزار شد.

وی در ادامه افزود: یکی از نقاط قوت سازمان، خبرگزاری پانا است که میتوان پل ارتباطی برای نشان‌دادن دستاوردهای سازمان دانش‌آموزی باشد.

مجتبی کریمیان سرپرست سازمان دانش آموزی استان ایلام گفت: برای ایام اربعین در استان ایلام، این سازمان در نظر دارد تا نسبت به برپایی موکب سازمان دانش‌آموزی در مرز مهران اقدام نماید.

سرپرست سازمان دانش‌آموزی ایلام با اشاره به کمبودهای این سازمان گفت: علی‌رغم جایگاه ویژه و راهبردی این سازمان در ساختار تعلیم و تربیت کشور، متاسفانه کمبود نیرو در این سازمان باعث شده است تا کارها به کندی پیش رود.

دکتر عبادتی قائم‌مقام معاون وزیر و رئیس سازمان دانش آموزی کشور در این دیدار ضمن تقدیر از عملکرد چندماهه کریمیان، قول مساعد همکاری در زمینه های مختلف این سازمان را داد‌.

فرمانده نیروی انتظامی استان؛

اختلاف کاری علت و انگیزه درگیری خونین یکی از ادارات در ایلام

به گزارش ایلام۵۳؛ سردار دلاور القاصی با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی تماس مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر درگیری در یکی از ادارات دولتی، بلافاصله ماموران انتظامی و رهایی گروگان یگان ویژه ، به محل اعزام شدند.

وی افزود: بلافاصله اینجانب در معیت ماموران انتظامی و یگان ویژه،در محل حضور یافتیم که مشخص شد شخصی مسلح از کارمندان همان سازمان با توجه به اختلاف شخصی که با محل کار خود داشته به صورت مسلح وارد شده است.

فرمانده انتظامی استان ایلام خاطرنشان کرد: قاتل به محض ورود به محل کار خود به سمت کارمندان آن اداره تیراندازی می نماید.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در این درگیری ۳ نفر کشته و هفت نفر زخمی می شوند.
وی یادآور شد با اقدامات تامینی و حضور به موقع پلیس سه نفر از کسانی که در این اداره توسط قاتل، گیر افتاده بودند به صورت صحیح و سالم به بیرون از محل خارج کردند.

سردار دلاور القاصی تصریح کرد: قاتل با ورود ماموران انتظامی و رهایی گروگان یگان ویژه، عرصه را بر خود تنگ دید و اقدام به خودکشی کرد.
وی گفت: بلافاصله توسط خودروهای امدادی انتظامی و اورژانس، به بیمارستان برای ادامه درمان منتقل شدند.

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه هم‌اکنون امنیت و آرامش در محل گروگانگیری حاکم است از مردم خواست به شایعات مطرح شده در فضای مجازی توجه نکرده و اخبار موثق خود را از رسانه‌های معتبر دریافت کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی؛

۱۱۰۰ فقره پرونده تخلف صنفی در ایلام تشکیل شد

به گزارش ایلام ۵۳؛علیرضا لطفی اظهار داشت: از ابتدای امسال تا به امروز سه هزار و ۸۶۱ فقره پرونده تخلفات کالا و خدمات تشکیل شده که ۳ هزار و ۸۵۷ فقره آنها مختومه شده است.

وی افزود: از این تعداد ۴۲۶ فقره پرونده مربوط به بهداشت، دارو و درمان بوده که همه آنها مختومه شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام گفت: یک هزار و ۱۰۰ فقره مربوط به طرح هدفمندی یارانه‌ها بوده است و میزان جریمه‌ها بیش از ۱۷۸ میلیارد ریال بوده است.

وی بیان داشت: تخلف گرانفروشی و کم فروشی علاوه بر تشکیل پرونده و جریمه، واحد صنفی پلمب نیز می‌شود.

شریفی سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام؛

همایش تجلیل از فعالان میراث‌فرهنگی ایلام برگزار می‌شود

به گزارش ایلام۵۳؛ فرزاد شریفی سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: در هفته گرامیداشت میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه‌ها برنامه‌های متعدد و متنوعی در سطح استان برگزار می‌شود.

وی گفت:نمایشگاه تاریخی حاصل از کاوش قلعه والی، رونمایی از الواح ثبت شده میراث طبیعی، تاریخی، معنوی، منقول و غیرمنقول سال ۱۴۰۰، رونمایی از کتاب مالگه و برگزاری کارگاه مرمت و نمایش اشیا مرمت شده حاصل از کاوش‌های تاریخی در این هفته اجرا می‌شود.

شریفی افزود:غباررویی مزار شهدا گمنام، بازدید از موزه دفاع‌مقدس و گالری بنیادشهید و امور ایثارگران، رونمایی از شی کشف شده تاریخی در کاوش‌های باستان‌شناسی شهرستان دهلران، رونمایی از لوح موزه تخصصی سنگ و سنگواره به عنوان اولین موزه تخصصی سنگ استان و نمایش اشیای حاصل از کاووش‌های استان در فضای مجازی با همکاری موزه ملی را از دیگر برنامه‌های این هفته استان می‌باشند.

وی گفت:رونمایی از طرح جامع کاربردی محوطه تاریخی سیروان و روستای سراب‌کلان، رونمایی از طرح مطالعه و مستند نگاری محوطه تاریخی سیروان، اجرای تئاتر در یادمان شهدای قلاویزان مهران و شرهانی دهلران، مراسم واگذاری قلعه‌کنجانچم به بخش خصوصی، برگزاری کارگاه آموزشی با محوریت آثار باستانی و برگزاری میزخدمت در نمازجمعه از دیگر برنامه‌های هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه‌ها در استان ایلام است.

فردا همایش تجلیل از خادمان و حافظان میراث‌فرهنگی در محل هتل زاگرس ایلام با حضور مسئولان ارشد استان و فعالان حوزه میراث‌فرهنگی و موزه‌ها برگزار و از این افراد تقدیر می‌شود.

یادداشتی از حامد گنجی؛

چشم پیدا، چشم پنهان

حامد گنجی-فعال رسانه‌ای؛ساختارهای منظمی که در هر جامعه وجود دارد به گونه‌ای کنار هم چیده شده اند که به هماهنگی و تعامل هرچه بیشتر مکمل عملکرد همدیگر باشند و به نتیجه‌ای مطلوب و دلخواه که معمولا این نتیجه همان تحقق اهداف است برسند. اینگونه از ساختارها که از آنها میتوان به عنوان سازمان نیز یاد کرد، با توجه به ماهیت نوع عملی که انجام میدهند دارای اثرات مختلفی نیز می باشند که افکار عمومی یا همان جامعه‌ی مخاطب آن ساختار، نمود بیرونی این کارها را در ذهن خود به محکمه‌‌ی قضاوت وامیگذارد.

افکار عمومی برای یک ساختار منظم یا همان سازمان از اهمیتی ویژه برخوردار است چراکه رضایت یا عدم رضایت جامعه‌ی هدف آن سازمان تاثیر بسیار زیادی در سهولت عملکرد و ایجاد جوی آرام برای انجام فعالیت های آن سازمان دارد. واضح است که هر سازمان نیاز دارد افکار عمومی را به گونه‌ای مدیریت کند تا علاوه بر ایجاد رضایت از عملکرد، فضایی متناسب ایجاد گردد تا اهداف یکی پس از دیگری تحقق پیدا کنند. از این رو ساختارهای منظم و کوچکتری در درون سازمان‌ها به وجود آمدند که از آن میتوان به عنوان “روابط عمومی” یاد کرد.

روابط عمومی در هر سازمان نقشی برعهده دارد که حتی بالاترین مقام اجرایی آن سازمان نیز نمیتواند به راحتی از عهده‌ی این نقش برآید. دلیل این مسئله را نیز میتوان اینگونه عنوان کرد که روابط عمومی وظیفه‌ای تخصصی، مهارتی تجربه‌خواه و مسئولیتی جامع و همه‌جانبه است که رسیدن به درصد بالایی از موفقیت در آن نیز نیازمند درصد‌های بالایی از نظم، خلاقیت، اعتماد به نفس، قانون‌مداری، خودباوری، مسئولیت پذیری، واقع گرایی و درعین حال آرمان گرایی است. البته در کنار همه‌ی اینها نیز نمیتوان از عنصر “زمان” چشم پوشید چراکه هرچقدر یک شخص در جایگاه روابط عمومی همه‌ی عوامل و مولفه‌های فوق‌الذکر را داشته باشد باز هم مستلزم گذر زمان است تا جریانی را به وجود آورد که افکار عمومی به رضایتی نسبی از عملکرد سازمان برسند.

شاید بتوان یکی از کارکردهای اصلی روابط عمومی را جریان‌سازی دانست. جریان سازی مفهومی گسترده است که باعث مدیریت افکار عمومی می شود. در واقع جریانی که روابط عمومی به وجود می آورد بستری است که تمامی افکار، عقاید، باورها، قوانین و مقررات، اقدامات و عملکردهای موجود در سازمان به گونه‌ای به جامعه‌ی هدف تزریق می شود که تناسب و هماهنگی بالایی با اهداف از پیش تعیین شده برای روابط عمومی به وجود می آید.

هر سازمان نیاز دارد تا عملکرد خود را به گونه‌ای قابل باور و باقابلیت دفاع، به مخاطب عرضه دارد. بنابراین برای تحقق این مهم به روابط عمومی نیاز پیدا میکند. میتوان گفت روابط عمومی تمامی کارهایی که سازمان انجام می دهد را به گونه‌ای که خود در معرض دید نباشد در اختیار مخاطب قرار می دهد. اگر بخواهیم ریزتر به موضوع نگاه کنیم‌؛ تولید اخبار، برگزاری مراسمات، نشست‌ها‌، بازدیدها، دیدارها، تفاهم نامه‌ها، سفرها و … همگی جز کارهای هستند که مخاطب بدون آنکه بداند روابط عمومی در انجام آن ها شریک اصلی بوده، از آن‌ها اطلاع پیدا کرده و تاثیرات آنان را دریافت میکند.

روابط عمومی با رصد تمامی بخش‌ها و زوایای پیدا و پنهان موجود در سازمان و عرضه‌ی آن ها به مخاطب، نقشی بی بدیل در تحقق اهداف دارد به گونه‌ای که فقدان این ساختار مهم، در بازدهی عملکرد سازمان مشهود خواهد بود بنابراین جدی گرفتن نقش روبط عمومی‌ها به منظور تسهیل گری و تحقق اهداف ضروری به نظر می رسد.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام؛

شش هزار و ۶۷۷ داوطلب ایلامی در کنکور ارشد با هم رقابت می کنند

به گزارش ایلام ۵۳؛کریم کوخایی زاده اظهار داشت: این تعداد داوطلب ایلامی به مدت سه روز از چهارشنبه ۲۸ تا جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه برای ورود به دانشگاه های کشور با هم رقابت می کنند.
وی افزود: از مجموع داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سه هزار و ۴۶۲ نفر مرد و سه هزار و ۲۱۵ نفر نیز زن هستند.
کوخایی زاده ادامه داد: این آزمون در ۱۳ حوزه امتحانی در سطح استان در شیفت صبح برگزار می شود.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام گفت: حوزه های برگزاری آزمون ارشد در شهرستان دره شهر در پنج حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه علمی کاربردی، ایوان ۲ حوزه دانشگاه آزاد و پیام نور، ایلام سه حوزه و دانشگاه باختر نیز در یک حوزه برگزار می شود.
کوخایی زاده یادآور شد: سه هزار و و ۸۷۴ داوطلب تنها در حوزه های ایلام به رقابت می پردازند.
وی اضافه کرد: توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از روز گذشته آغاز شده است و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به اخذ کارت خود اقدام کنند.
کوخایی زاده تاکید کرد: باجه رفع نقص کارت ورود به جلسه نیز از امروز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در دانشگاه ایلام مستقر می شود و تمامی داوطلبان می توانند در صورت هر گونه مغایرت برای رفع اشکال به این باجه مراجعه نمایند.

رئیس کل دادگستری استان ایلام؛

حضور هیئت منصفه در جرائم مطبوعاتی الزامی است

به گزارش ایلام۵۳،عمران علیمحمدی» در دیدار با اعضای هیئت منصفه دادگاه مطبوعات و جرائم سیاسی استان ایلام با بیان اینکه هیئت منصفه بر مبنای قانون شکل گرفته و بر همین اساس، جلسات رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی بایستی با حضور هیئت منصفه برگزار شوند، اظهار داشت: بر مبنای قانون؛ رسیدگی به جرائم خبرنگاران، مطبوعات و رسانه هایی که دارای مجوز قانونی هستند و در راستای اطلاع رسانی، آگاه سازی، تنویر افکار عمومی در بسترهای مختلف انجام وظیفه می کنند، باید با حضور هیئت منصفه برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه از برنامه های اصلی قوه قضائیه؛ استیفاء و احیای حقوق عامه، کاهش ورودی پرونده‌ها و کاهش اطاله دادرسی در محاکم قضایی است، افزود: در تلاش هستیم تا در چارچوب قانون از حقوق عامه دفاع نماییم، موانع و مشکلات سطح استان را احصاء و از طریق دستگاه‌های ذیربط و با نظارت دستگاه های نظارتی، نسبت به حل و فصل آنها اقدام کنیم.

رئیس کل دادگستری استان ایلام با بیان اینکه تمام تلاش ما پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم است، یادآور شد: امیدواریم با بهره گیری از ظرفیت کم نظیر بزرگان، مصلحان، معتمدان و گروه های مختلف مردم نهاد؛ جرائم و تخلفات را در سطح استان کاهش دهیم.

«علی محمدی» با تأکید بر اینکه ارتباط وثیق و مؤثر با قاطبه مردم، یکی از اولویت‌های کاری مجموعه قضایی استان است، خاطرنشان ساخت: برای تحقق شعار سال(تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین) که مورد تأکید رهبر فرزانه انقلاب است، تمام تلاش، توان و حمایت خود را به کار خواهیم بست.

وی با بیان اینکه برای اولین بار در سطح کشور، «شورای رهنمون قضایی» با حضور قضات باسابقه و برجسته در استان تشکیل شده است، تصریح کرد: این شورا به منظور کاهش اطاله دادرسی و حل و فصل پرونده های قضایی کثیرالشاکی و پیچیده تشکیل شده است و امیدواریم با آغاز به کار این شورا، شاهد تعیین تکلیف پرونده های طولانی مدت و زمانبر در سریعترین زمان ممکن در سطح استان باشیم.

رئیس کل دادگستری استان ایلام با بیان اینکه اعضاء هیئت منصفه مشاوران امین و بازوان توانمند قوه قضائیه هستند، تأکید کرد: جلسات رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی بایستی با حضور هیئت منصفه برگزار شوند.

گفتنی است؛ اعضای هیئت منصفه در این دیدار با تبریک مسئولیت جدید به رئیس کل دادگستری استان ایلام؛ به ابراز نظر در موضوعات مختلف پرداختند و بر ضرورت برگزاری جلسات رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی با حضور اعضای هیئت منصفه تأکید کردند.

استاندار در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید؛

ضرب الاجل یک هفته ای استاندار ایلام برای تعیین تکلیف واحد های تغییر کاربری داده شده

به گزارش ایلام ۵۳به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، دکتر حسن بهرام نیا در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ضمن اینکه خواستار تعیین تکلیف هر چه سریعتر واحد های صنعتی و تولیدی گردید که تغییر کاربری داده شده‌اند، اظهار داشت: حداکثر ظرف یک هفته آب، برق، گاز و تلفن و … واحد‌های صنعتی مستقر در شهرک صنعتی ایلام که به خانه باغ تغییر کاربری داده‌اند، قطع و به مرجع قضایی معرفی شوند.

وی در ادامه خواستار تسریع در روند اشتغال زایی خرد در استان شد و گفت: توجه به مشاغل خرد که جزو تاکیدات ریاست محترم جمهور بوده زمینه ساز اشتغال فراوان در استان است که متاسفانه این موضوع مهم مغفول مانده است.

وی تاکید کرد: در این راستا باید از روستاییان حمایت کنیم تا مشاغل خرد رونق بگیرد و رونق اشتغال در استان را شاهد باشیم.

استاندار ایلام در ادامه دلیل تعطیلی برخی کارخانجات نظیر کارخانه شیر و لبنیات در کشور را عدم حمایت از دامداران خرد عنوان کرد و گفت: دامداران خرد علاوه بر تامین مایحتاج روزانه کارخانجات مذکور، رونق اشتغال را نیز به‌همراه دارند که باید از آنان حمایت شود.

دکتر بهرام نیا با بیان اینکه اهتمام مدیران استان گره گشایی از مشکلات تولید کنندگان باید باشد، گفت: معدل همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی و بانک ها برای رفع موانع تولید در استان رضایت بخش و مطلوب است که این روند باید استمرار داشته باشد.

🔹در این نشست مسائل و مشکلات شرکت‌ داده پردازی دورنمای دانش فردا شهرستان ایلام، طرح قارچ شهر ایلام، طرح ماهی سرد آبی در میمه زرین آباد، شرکت فجر ایلام ( تولید کننده انواع فنر خودرو شهر ایلام، شرکت ایوان سفال شهرستان مهران، شرکت هزاره سوم شهرستان ایلام مطرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم در جهت رفع موانع اتخاذ گردید.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام؛

۵۵۷ بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت در ایلام قرار دارند

به گزارش ایلام۵۳؛نورالدین رحیمی مدیرکل سازمان بیمه سلامت استان ایلام گفت: ۳۷۵ هزار نفر بیمه شده در صندوق‌های کارکنان دولت، بیمه سلامت ایرانیان، عشایر و روستاییان و سایر اقشار تحت پوشش بیمه سلامت در استان هستند که دیگر پوشش‌های جانبی سایر اقشار نیز شامل خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، دانشجویان، طلاب، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و اتباع خارجی که در کشور و دارای کارت آمایش هستند.

وی افزود: با دستور رئیس جمهور درباره سه دهک اول جامعه، تمام افرادی که فاقد پوشش بیمه هستند و به علت عدم دسترسی توانایی ثبت نام نداشته باشند به صورت اتوماتیک با استعلام کد ملی از ثبت احوال بیمه می‌شوند که در این راستا تعداد ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیمه شدند.

مدیرکل بیمه سلامت ایلام گفت: این افراد با ارائه کد ملی به مراکز خدمات درمانی، دولتی می‌توانند از خدمات نظام ارجاع پزشک خانواده و در صورت ارجاع به بخش خصوصی استفاده کنند و توسط سازمان بیمه سلامت ۹۰ درصد هزینه درمان و بستری و ۷۰ درصد خدمات سرپایی پرداخت می‌شود.

رحیمی ادامه داد: دولت برای هر نفر در ماه ۹۰ هزار تومان یارانه بیمه شدن این افراد را به سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت می‌کند.

وی در ادامه گفت: تمامی افراد دهک‌های بالاتر که فاقد پوشش بیمه هستند با مراجعه به دفاتر پیشخوان با درصدی تخفیف این افراد بیمه خواهند شد و می‌توانند از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام افزود: تمامی افراد تحت هر بیمه‌ای اعم از تامین اجتماعی، کارکنان و… که در سال ۱۴۰۰ به مراکز درمانی و ناباروری چه دولتی یا خصوصی مراجعه و به صورت آزاد هزینه پرداخت کرده‌اند با ارائه اسناد برابر تعرفه دولتی مبالغ با آنها پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اهتمام ویژه دولت در بحث سلامت امسال جز بی‌سابقه‌ترین اقدامات بوده که تمام مطالبات سال ۱۴۰۰ بخش خصوصی و دولتی به صورت یکجا و کامل پرداخت شد و هیچ گونه بدهی سازمان بیمه سلامت و اداره کل بیمه سلامت استان به مراکز دولتی و خصوصی ندارد مگر کسی که مشکل اسناد داشته یا دیر تحویل داده باشد.

رحیمی در ادامه خاطرنشان کرد: تعداد ۵۵۷ نفر بیمار خاص که شامل ۲۲۰ نفر ام.اس، ۱۲۴ نفر دیالیز، ۱۰۳ نفر پیوند کلیه، ۹۴ نفر تالاسمی و ۱۶ نفر هموفیلی تحت پوشش بیمه سلامت در استان هستند که تمام خدمات مرتبط با بیماری‌های خاص حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد پرداخت و داروهای این بیماران تحت پوشش بیمه هستند.

وی گفت: با حمایت دولت و مجلس، سازمان بیمه سلامت صندوقی مستقل تحت عنوان صندوق بیماران خاص و صعب العلاج راه‌اندازی می‌کند که تمام نیازهای این بیماران به لحاظ درمان، دارو و بهداشت تحت پوشش قرار می‌گیرد که در آینده نزدیک روش‌های اجرایی، نحوه مراجعه مردم و ثبت نام اعلام و بعد از نهایی شدن و تصویب از طریق وزیر بهداشت و رئیس سازمان بیمه سلامت به زودی اعلام می‌شود و یک خبر بسیار مهم و ارزشمند برای بیماران خاص است.

انتهای پیام/

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام؛

نبود زمین مشکل اصلی ساخت مسکن برای مددجویان ایلامی است

به گزارش ایلام ۵۳؛ رضا طاهری ظهر سه شنبه در جلسه شواری تامین مسکن ایلام اظهار کرد: از آنجایی که کمیته امداد اعتبارات لازم برای ساخت مسکن نیازمندان شناسایی شده را پیش بینی و تخصیص داده است، هم اکنون مهم‌ترین مشکل در راه اجرایی شدن این برنامه نبود زمین مسکونی که بارها در این زمینه رایزنی و نشست برگزار شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه عمده مددجویان و فاقدین مسکن استان ساکن شهر ایلام هستند به دلیل گرانی زمین در این شهر تاکنون تهیه زمین برای رفع نیاز مسکن این خانواده‌ها با مشکل مواجه بوده که امیدواریم به زودی این مشکل برطرف شود.

وی افزود: بر اساس تمهیدات اندیشیده شده، به محض تهیه و اختصاص زمین عملیات ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد در نقاط مختلف استان آغاز خواهد شد.