رفتن به بالا

پایگاه خبری فرهنگی اجتماعی ایلام 53

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳
  • الجمعة ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۵
  • 2024 Friday 24 May

مردم ایران باید بسیار هوشیارتر از سال ۹۲ باشند. اگر یادتان باشد در سال ۹۲ برای کاهش رای کاندید مقابل گفته می‌شد اگر ما نباشیم دلار ۵۰۰۰ تومن می‌شود، خیابانها دیوارکشی می‌شود، جنگ راه می‌افتد، اینها اربابان اعدام هستند و القائاتی از این جنس.

سلمان محمدی فعال رسانه ای؛باتوجه به اظهارات آقای ظریف در مصاحبه با برنامه‌ی آن سوی دولت که فایل صوتی آن با سروصدای فراوان منتشر شد می‌توان فهمید که دولت مستقر تلاش خود را برای حفظ قدرت به صورت بسیار جدی آغاز کرده است. در این مصاحبه به جنبه‌های مختلفی پرداخته شد ولی بخش میدان و مذاکره را می‌توان مرکز ثقل و پررنگترین بخش آن دانست. جان کلام آقای ظریف در خلق این دو قطبی این بود که در همه‌ی این مدت همیشه دیپلماسی برای میدان هزینه شده است و حتی یکبار هم میدان خرج دیپلماسی نشده است. طوری که به وضوح بیان می‌شود شهید سلیمانی در جریان مذاکرات همیشه از آقای ظریف خواسته که در جلسات آینده‌اش از اعضای تیم‌های مذاکره کننده‌ی مقابل خواسته‌هایی داشته باشد تا به نحوی کار میدان پیش برود. حالا این قضیه به کنار که در فرهنگ دیپلماسی حاضر اگر میدان قدرتمندی نداشته باشید هرگز دست بالایی در مذاکرات نخواهید داشت و این مهم هرگز در خلال صحبت‌ها به مخاطب القا نمی‌شد و به شنونده این‌طور تفهیم می‌شود که مذاکره قدرتمند میدان قدرتمند را نتیجه داده است که البته کاملا غلط است. همه می‌دانیم که اگر ایران قدرت هسته‌ای، موشکی و منطقه‌ای را نداشت هرگز کسی در رابطه با هیچ موضوعی با او وارد مذاکره نمی‌شد.
همه میدانیم که دولتمردان کنونی با شعار هم چرخ اقتصاد را می‌چرخانیم و هم چرخ سانتریفیوژها را رای آورد و ۸ سال زمام مملکت را در دست گرفت که البته به قول جناب آقای سیف تقریبا هیچ دستاوردی نداشت. حالا که به ایام حساس انتخابات نزدیک می‌شویم برنامه‌هایی از جنس برنامه‌های ۹۲ در حال اجراست تا دوباره افکار عمومی را به سمت خود متمایل کند‌. این بار صحنه‌گردان جناب ظریف است یا کسی که احتمالا قرار است آقای ظریف به نفع او از صحنه انتخابات خارج شود.
مردم ایران باید بسیار هوشیارتر از سال ۹۲ باشند. اگر یادتان باشد در سال ۹۲ برای کاهش رای کاندید مقابل گفته می‌شد اگر ما نباشیم دلار ۵۰۰۰ تومن می‌شود، خیابانها دیوارکشی می‌شود، جنگ راه می‌افتد، اینها اربابان اعدام هستند و القائاتی از این جنس.
نگارنده فقط از منظر تحلیل و نه حمایت از شخص خاصی معتقدم در آینده به احتمال زیاد تفاسیری از این جنس دوباره القا خواهد شد و با بیان این که دیگران اگر باشند با دنیا سر جنگ دارند و سایه جنگ را بر می‌گردانند مردم را وادار می‌کنند در مقام انتخابِ میدان یا مذاکره، بپذیرند که اگر گشنه بمانند بهتر از این است که درگیر جنگ شوند و جانشان به خطر بیفتد.
حالا تصور کنید که اگر این حربه باز هم نتیجه دهد و همین ترکیب برای ۱۴۰۰ به بعد هم سکان امور را به دست بگیرد این بهترین قرعه برای آمریکا خواهد بود چرا که آنها کسانی را می‌خواند که از طرفی ایران را در میدان ضعیف بخواهد و از طرف دیگر تمایل به مذاکره داشته باشند و هر امتیازی را بدهند، که از این رهگذر بتوانند راحت‌تر برجام‌های ۲، ۳ و ۴ را با سرعت بیشتری پیش‌برده و به نتیجه برسانند. برجام ۲ می‌تواند منطقه‌ای باشد، برجام ۳ موشکی و برجام ۴ تجزیه ایران.
برای اینکه قضیه برایتان بیشتر روشن شود بهتر است بدانید تخصص بایدن گلوبالیست کردستان است و تجزیه ملت‌ها، چراکه رژیم صهیونیستی نمی‌تواند کشور بالای ۲۰ میلیون نفر را در منطقه تحمل کند، عراق شیعه و عراق سنی، کردستان مستقل، ایران ترک، ایران فارس، بلوچستان مستقل و …. این طرحی است که سالهاست آمریکا دنبال کرده و مترصد موقعیتی هستند که آن را عملی کنند، حالا فکر کنید اگر ظریف در ایران رییس جمهور باشد و بایدن در آمریکا، دیگر تکلیف روشن است.

اخبار مرتبط