رفتن به بالا

پایگاه خبری فرهنگی اجتماعی ایلام 53

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳
  • الأربعاء ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۵
  • 2024 Wednesday 22 May
  • چهارشنبه 25 فروردین 1400 - 13:22
  • کد خبر : 759
  • اقتصاد
  • چاپ خبر : مجموع صادرات کالا از مرز مهران به بیش از یک میلیون و پنجاه هزار تن رسید

مدیرکل گمرگ استان ایلام گفت: مجموع صادرات کالا از مرز مهران به بیش از یک میلیون و پنجاه هزار تن رسید.

روح الله غلامی با اشاره به مجموع صادرات کالا از مرز مهران اظهار داشت: مجموع صادرات کالا از مرز مهران به بیش از یک میلیون و پنجاه هزار تن رسیده است.

مدیرکل گمرگ استان ایلام گفت: ارزش کالاهای صادراتی  ۵۲۶میلیون دلار است.

وی به عمده صادرات از مرز مهران گریزی زد و افزود: کاشی و سرامیک ، تره بار ، محصولات فلزی ، محصولات پلاستیکی ، محصولات پتروشیمی ، خودرو و قطعات یدکی و سایر محصولات  از عمده صادرات مرز مهران است.

وی مبارزه با قاچاق را از مهمترین وظیفه سازمان متبوع خود عنوان کرد و گفت: با توجه به وظیفه مهم گمرک در مقابله با قاچاق، در سال ۹۹ تعداد ۳۸ پرونده قاچاق به ارزش حدودیکصد و پنجاه و پنج میلیارد و چهارصد میلیون ریال تشکیل گردیده که از لحاظ ارزش رشدی ۴۵۱درصدی را نشان می دهد.

تعداد پرونده‌های ارجاعی به مقامات قضایی از دیگر موارد مورد اشاره غلامی بود که بیان کرد:  تعداد ۶۱ پرونده ارجاعی از دستگاه قضا و تعزیرات مربوط به سایر سازمانها رسیدگی شده است .

مدیرکل گمرگ استان ایلام گفت: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۰به نام «تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها » از جانب مقام معظم رهبری گمرکات استان حسب وظیفه با استقرار کارکنان خدوم  خود ، در تمام روزهای تعطیل نوروز فعالیت داشته و تشریفات گمرکی کامیونهای حامل کالاهای صادراتی انجام گرفته است .
وی ابراز داشت: امیدواریم گمرکات استان ایلام همگام با سایر گمرکات کل کشور و دستگاههای ذیصلاح اقتصادی با همکاری سایر اعضای کمیته مرزی با کار مضاعف و تلاش مضاعف گامی مهم در جهت تحقق شعار امسال برداشته و موجبات رونق تولید و صادرات را فراهم کنند .

انتهای پیام

اخبار مرتبط