رفتن به بالا

پایگاه خبری فرهنگی اجتماعی ایلام 53

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲
  • الإثنين ۲۱ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Monday 4 December
  • شنبه 28 فروردین 1400 - 15:05
  • کد خبر : 865
  • دولت
  • چاپ خبر : لزوم برخورد قانونی با ناقضین مصوبات ستاد کرونای استان
هشدار استاندار ایلام در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا؛

لزوم برخورد قانونی با ناقضین مصوبات ستاد کرونای استان

استاندار ایلام گفت : میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان به زیر ۷۰ درصد رسیده است که اگر این رویه ادامه داشته باشد به زودی تمام استان درگیر شدت بالاتری از شیوع بیماری کرونا خواهد شد

دکتر محمد نوذری امروز شنبه ۲۸ فروردین ماه در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت کرونا در استان هشدار داد: حال ایلام اصلا خوب نیست و آمارها نشان دهنده خیز افسارگسیخته کرونا در استان است و برای کنترل اوضاع نیازمند همکاری جدی مردم و مسئولان در اجرایی شدن مصوبات ستاد کرونا در سطح جامعه هستیم.

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که امروز اغلب شهرستان های استان وضعیت بسیار خطرناکی در بحث کرونا دارند که در این میان حال شهرستانهای حوزه جنوب ناخوش تر است، اضافه کرد: علاوه بر شهرستان های جنوبی استان خیز کرونا در شهرستان های شمالی شروع شده که اگر وضعیت کنترل نشود به زودی تمام استان را در می نوردد!

وی افزود: بطور مثال در شهرستان سیروان میزان ابتلا و بستری نسبت به میانگین جمعیت به شدت سیر صعودی دارد!

استاندار ایلام در ادامه بر اجرای کامل مصوبات ستاد کرونا تاکید کرد گفت: بر اساس آمارهای موجود متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم، اصناف و بازاریان، ادارات و … پایین آمده است و همین عامل سبب افزایش شیوع کرونا در استان ایلام شده است.

وی در ادامه گفت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان به زیر ۷۰ درصد رسیده است که اگر این رویه ادامه داشته باشد به زودی تمام استان درگیر شدت بالاتری از شیوع بیماری کرونا خواهد شد.

وی افزود: برای مهار کرونا بایستی رعایت پروتکل های بهداشتی به بالای ۹۰ درصد برسد.

دکتر نوذری در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی در بازار گفت: متولیان امر بایست در اجرای محدودیت ها یک بام و دو هوا رفتار نکنند!

وی اضافه کرد: به طور مثال در خصوص تعطیلی گروه های شغلی ۲ و ۳ و ۴ شاهد نقض برخی مصوبات هستیم که بایست با متخلفان برخورد جدی شود.

استاندار ایلام در ادامه مصوبات ستاد کرونا را لازم الاجرا خواند و گفت: بر طبق قانون تخلف از مصوبات ستاد کرونا جرم است و بایستی با ناقضان برخورد قانونی شود.

وی در ادامه خواستار اهتمام بیشتر دستگاه قضا و نیروی انتظامی در اجرایی شدن مصوبات ستاد کرونا شد و گفت: یکی از اقداماتی که با استقبال مردم مواجه شد، ممانعت دادستان دهلران از برگزاری دو مراسم عروسی بود که لازم می دانم از این اقدام پیشگیرانه دادستان تشکر کنم.

وی افزود: توقع دارم سایر دادستانهای استان از برگزاری تجمعات و مراسمات عروسی و عزا ممانعت به عمل آورده تا شاهد تجمعات و افزایش آمار مبتلا به کرونا در شهرستانهای استان نباشیم.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا در بخش دیگری از صحبت‌های خودبه تفاوت پیک سوم و چهارم کرونا در استان پرداخت و گفت: یکی از تفاوت های مهم پیک چهارم با پیک سوم در افزایش قدرت ۷ برابری سرایت ویروس است.

وی در ادامه به تحلیل آماری وضعیت کرونا در یک هفته گذشته پرداخت و گفت: میزان ابتلا از روز شنبه ۲۱ فروردین تا دیروز یک هزار و ۸۶۹ مورد است که بیانگر افزایش ۵۰ درصدی آمار مثبت در استان است.

وی در ادامه گفت: میزان بستری در هفته گذشته ۴۷۷ مورد بوده که نزدیک ۶۰ درصد افزایش داشته و این گویای یک وضعیت بسیار نگران کننده است.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با عنوان این مطلب که در هفته گذشته متاسفانه ۲۰ نفر از شهروندان هم استانی را از دست داده ایم، اظهار داشت: هرچقدر که میزان ابتلا بیشتر شود این روند باعث افزایش بستری ها و در نهایت منجر به بالا رفتن آمار فوتی ها خواهد شد.

وی در پایان تنها راه مهار کرونا در استان را همکاری و همراهی جدی مردم با ستاد کرونا در رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای دستورالعمل های این ستاد خواند و گفت: آمارهای ابتلا و میزان بستری و فوتی های استان همگی نشان دهنده اعلام خطر جدی کرونا در استان است و می طلبد مردم این هشدارها را جدی تر گرفته و با رعایت پروتکل های بهداشتی از سلامت خود و هم نوعان به شدت محافظت کنند.

اخبار مرتبط