رفتن به بالا

پایگاه خبری فرهنگی اجتماعی ایلام 53

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱
  • السبت ۲۵ شعبان ۱۴۴۴
  • 2023 Saturday 18 March
  • چهارشنبه 25 فروردین 1400 - 11:32
  • کد خبر : 740
  • فرهنگ
  • چاپ خبر : مردم ایلام ۱۵ درصد بیشتر در مصرف آب صرفه‌جویی کنند

مدیرعامل شرکت آبفا استان ایلام گفت: با توجه به خطر کم آبی و خشکسالی در کشور، صرفه جویی ۱۰ الی ۱۵ درصدی مصرف آب توسط مشترکین و رعایت الگوی مصرف ضروری است.

دکتر «نورالله تیموری» اظهار کرد: کمبود آب و بحث تنش آبی در هر استان و شهری مطرح می شود و خطر کم آبی و خشکسالی کشورمان را تهدید می کند و موثرترین راه مدیریت مصرف و صرفه جویی در مصرف آب توسط همه مردم است.

وی افزود: با توجه به افزایش دما و شیوع بیماری کرونا و محدودیت منابع آب شرب در مناطق مختلف کشور و به تبع آن در استان و روند افزایش میزان مصرف آب توسط شهروندان در صورتی که شهروندان مصرف آب را مدیریت نکنند احتمال بروز نوسانات مصرف و کمبود آب وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آبفا ایلام گفت: ایران در زمینه مصرف سرانه آب خانگی در بین کشورهای مختلف رتبه بالایی دارد و این امر متناسب با ذخایر آبی کشور نیست.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش دما در روزهای اخیر و بالا رفتن میزان مصرف آب شرب شهروندان در ایلام افزایش رشد مصرف آب نسبت به سال قبل را نشان می دهد

تیموری تصریح کرد: برای اینکه مشکلی برای تامین آب آشامیدنی مردم به وجود نیاید باید متوسط سرانه مصرف آب به ۱۵۰ لیتر در شبانه روز و مطابق الگوی تعریف شده برسد.

مدیرعامل شرکت آبفا ایلام خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی قطعی آب به‌طور گسترده و عمومی نداریم، اما در بعضی مناطق شهر ایلام  با افزایش شدید مصرف مواجه بودیم که منجر به افت فشار بخصوص در طبقات بالای ساختمان‌ها شده بود.

وی تاکید کرد: مهمترین راهکارهای مناسب در مصرف صحیح آب شرب خانگی، کنترل لوله‌ها، اتصالات و شیرهای آب به طور مرتب جهت جلوگیری از هر گونه هدر رفت آب، کاهش زمان استحمام و استفاده از سردوش کم مصرف، استفاده از ظرفیت کامل ماشین ظرف شویی و لباسشویی، جلوگیری از مصارف غیر ضروری مانند شستن حیاط، ماشین، کوچه و معابر، عدم آبیاری فضای سبز با آب شرب و غیره است.

تیموری با اشاره به نقش رسانه ها در فرهنگ سازی در مصرف آب تصریح کرد: با توجه به بحران آب در سالجاری، رسانه ها در اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردم نسبت به مسایل مربوط به آب و اشاعه رفتار صحیح مصرف آب نقش به سزایی را ایفا می کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی آب  و فاضلاب استان، مدیر عامل آبفای ایلام از شهروندان خواست، توصیه‌ها را جدی بگیرند و این شرکت را در ارائه خدمات مطلوب به مشترکین یاری کنند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط