رفتن به بالا

پایگاه خبری فرهنگی اجتماعی ایلام 53

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲ تیر ۱۴۰۱
  • الخميس ۲۳ ذو القعدة ۱۴۴۳
  • 2022 Thursday 23 June
شریفی سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام؛

همایش تجلیل از فعالان میراث‌فرهنگی ایلام برگزار می‌شود

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از برگزاری همایش تجلیل از فعالان میراث‌فرهنگی استان خبر داد.

به گزارش ایلام۵۳؛ فرزاد شریفی سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: در هفته گرامیداشت میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه‌ها برنامه‌های متعدد و متنوعی در سطح استان برگزار می‌شود.

وی گفت:نمایشگاه تاریخی حاصل از کاوش قلعه والی، رونمایی از الواح ثبت شده میراث طبیعی، تاریخی، معنوی، منقول و غیرمنقول سال ۱۴۰۰، رونمایی از کتاب مالگه و برگزاری کارگاه مرمت و نمایش اشیا مرمت شده حاصل از کاوش‌های تاریخی در این هفته اجرا می‌شود.

شریفی افزود:غباررویی مزار شهدا گمنام، بازدید از موزه دفاع‌مقدس و گالری بنیادشهید و امور ایثارگران، رونمایی از شی کشف شده تاریخی در کاوش‌های باستان‌شناسی شهرستان دهلران، رونمایی از لوح موزه تخصصی سنگ و سنگواره به عنوان اولین موزه تخصصی سنگ استان و نمایش اشیای حاصل از کاووش‌های استان در فضای مجازی با همکاری موزه ملی را از دیگر برنامه‌های این هفته استان می‌باشند.

وی گفت:رونمایی از طرح جامع کاربردی محوطه تاریخی سیروان و روستای سراب‌کلان، رونمایی از طرح مطالعه و مستند نگاری محوطه تاریخی سیروان، اجرای تئاتر در یادمان شهدای قلاویزان مهران و شرهانی دهلران، مراسم واگذاری قلعه‌کنجانچم به بخش خصوصی، برگزاری کارگاه آموزشی با محوریت آثار باستانی و برگزاری میزخدمت در نمازجمعه از دیگر برنامه‌های هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه‌ها در استان ایلام است.

فردا همایش تجلیل از خادمان و حافظان میراث‌فرهنگی در محل هتل زاگرس ایلام با حضور مسئولان ارشد استان و فعالان حوزه میراث‌فرهنگی و موزه‌ها برگزار و از این افراد تقدیر می‌شود.

اخبار مرتبط